Országos benzinkútbezárás jöhet?

Komoly lépésre készülnek a hazai kisbenzinkutak: a Független Benzinkutak Szövetsége szerint a hatósági árak és az üzemanyagár-szabályozás miatt milliárdos veszteség érte a magyar családi tulajdonban lévő kutakat.

A szervezet azt állítja, hogy a korábbi kormány által létrehozott támogatási program végrehajtása elmaradt, miközben a veszteségek már elérhették a 7,5–8 milliárd forintot.

Tiltakozásként az FBSZ 2026. június 26-ára egynapos figyelmeztető bezárást hirdetett meg, amelyhez minden érintett kisbenzinkút csatlakozhat.

A szövetség szerint az új törvényjavaslat lehetővé tenné, hogy a jövőben ismét gyorsan visszatérjen a hatósági árak rendszere, ami szerintük súlyos bizonytalanságot jelent a vállalkozások számára.

A benzinkutasok úgy vélik, több ezer magyar család megélhetése kerülhet veszélybe, ezért határozott fellépést sürgetnek az ügyben.

Kérdés, hogy hány töltőállomás csatlakozik a demonstrációhoz, és okozhat-e fennakadást az autósok számára a pénteki akció.

Kiemelt képünk illusztráció!