Lángokban a kamion

Pár másodperc alatt pokollá vált a fülke!

Sokkoló jelenetek: egy kamion fülkéje pillanatok alatt lángba borult tegnap Franciaországban az A31-en, miután egy gázpalack használat közben meggyulladt. A sofőr éppen ételt készített, amikor egy rövid figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy a tűz azonnal elharapózzon.

A felcsapó lángok pillanatok alatt beterítették a vezetőfülkét, sűrű fekete füst gomolygott az ég felé – a látvány több száz méterről is drámai volt.

A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megakadályozni, hogy a tűz továbbterjedjen, így nagyobb katasztrófa nem történt.
A legfontosabb: senki sem sérült meg.

Az eset azonban komoly figyelmeztetés minden sofőrnek: a melegebb, szárazabb időszak közeledtével még nagyobb körültekintésre van szükség, különösen nyílt láng használatakor a járművekben!