Nagy türelemre lesz szükség, ha erre autózunk

Az M3-as autópálya kivezető szakaszán, Vásárosnamény felé, a 11-es és 12-es km között hídjavítás miatt kellett korlátozni a forgalmat. A munkaterületnél a legbelső sávot lezárták, a forgalom két sávon halad. 
– Burkolatfelújítási munkákat végeznek Vásárosnamény irányába, Gödöllő térségében. A 23-as és a 34-es km között a forgalom a belső sávon és az ellenkező oldal belső sávján halad. A 27-es km-nél van az M31-es autópálya csomópontja, az onnan érkezők csak egy rövid gyorsítósávon tudnak csatlakozni az M3-as autópálya forgalmához, ezért gyakran kerülnek torlódásba. 
– Vásárosnamény felé, a 80-as és a 81-es km között aszfaltozzák a lassító sávot, ezért azt lezárták. A 82-es km-nél a Borsókúti pihenőt is zárva találják az autósok. 
– Burkolatfelújítás kezdődött a Nagyfüged és Gyöngyös csomópont között is. A 83-as és a 90-es km között a Vásárosnamény felé vezető sávokat lezárták. A forgalmat átterelik az ellenkező oldal belső sávjára, míg a főváros felé a leálló és a külső sávon kell autózni. 
– Vásárosnamény irányába, a 140-es és a 141-es km között átépítették a terelést. A külső és leállósávot lezárták, a forgalmat a belső sávra terelik. 
– A Budapest felé tartókat érinti, hogy az Igrici és Geleji pihenőhely között aszfaltozás kezdődött. A 153-as és a 148-as km között lezárták a külső és a leállósávot, a forgalom a belső sávon halad. 
– Mezőcsát közelében, a 155-ös és a 160-as km között a Vásárosnamény felé vezető oldalt burkolatfelújítás miatt lezárták, a járműveket az ellenkező oldal belső sávjára terelik, míg a főváros irányába autózók csak a külső sávot használhatják. 
– Felújítási munkák kezdődtek Budapest irányába, a 171-es km-nél levő Polgár pihenőhelyen, ezért azt június végéig nm használhatják az autósok. 
– Sávelhúzásos terelést építettek ki Polgár és Görbeháza között is. A 177-es km-től a 185-ös km-ig a Vásárosnamény felé vezető sávokat lezárták, a forgalom az ellenkező oldalon irányonként egy-egy sávon halad. A munkavégzéshez kapcsolódóan Vásárosnamény felé, a 183-as km-nél található Görbeházi pihenő sem használható.  
– A Budapest felé vezető oldalt a Kálmánházi pihenőhely és a Hajdúnánási pihenőhely között lezárták, ezért a forgalom a 212-es és a 206-os km között az ellenkező oldalon, irányonként egy-egy sávon halad. 
– Új terelés épült ki a 227-es km-től a 232-es km-ig, a Nyíregyháza-dél/Debrecen és a Nyíregyháza-kelet/Nagykálló csomópont között. A Vásárosnamény felé vezető oldalt lezárták, így a forgalom az ellenkező oldalon irányonként egy-egy sávon halad. 
– a Vásárosnamény felé vezető oldalon, a 265-ös és a 268-as km között portáltábla alaptest építését végzik, emiatt a külső és a leálló sávot lezárták. A 267-es km-nél lévő Rohod/ Mátészalka csomópontot nem érinti a sávlezárás. A főváros irányába a 263-as km-nél a Kántorjánosi pihenőt továbbra is zárva tartják.

Szöveg forrása: http://utinform.hu

Kiemelt képünk illusztráció!